اره درخت بر بنزینی

اره زنجیری یکی از انواع اره بوده که مانند تمام اره های دیگر از آن برای برش استفاده میشود. ولی موارد استفاده از آن نسبت به اره های دیگر خاص و متفاوت بوده که در ادامه ذکر میکنیم.به طور کلی این نوع اره نسبت به اره های دیگر بسیار حرفه ای تر میباشد و توسط افراد متخصص تر استفاده میشود.منبع تامین انرژی این اره نیز بنزین بوده و با تامین سوخت بنزین کار میکند.

این نوع اره برای مکان هایی که دسترسی به جریان برق وجود نداشته یا دسترسی سخت میباشد بسیار مناسب است.اره بنزینی نسبت به اره شارژی از توان و قدرت بسیار بالاتری برخوردار میباشد به همین علت از آن برای برش درختان تنومند و بزرگ استفاده میشود.همچنین به علت عدم دسترسی به برق در جنگل ها برای برش درختان جنگل نیز از اره بنزینی استفاده میشود.یکی از معایب اره های بنزینی ایجاد سر و صدای زیاد میباشد. به همین خاطر معمولا از اره های بنزینی در مناطق شهری و پر جمعیت استفاده نمیشود.

اره زنجیری رستگار صنعت که به اره درخت بر هم معروف است از جمله اره هایی که کاربرد اصلی اش برای برش شاخه ها و درختان  و کارهای هرس درخت استفاده می شود. البته دامنه برش این اره می تواند برای برش الوار ها هم استفاده شود. اره زنجیری شامل یک تیغه به شکل ساطور و از جنس فلز که دور آن را زنجیر با دندانه های تیز شده قرار گرفته است.

مزایای استفاده از اره زنجیری بنزینی و معایب آن در مقایسه با اره دستی، این دستگاه‌ها سرعت بسیار بالاتری دارند. بنابراین و به طور کلی می‌توان گفت کارکردن با این ابزار، بیشتر از ده برابر، سریع‌تر از کارکردن با یک اره دستی است. به علاوه و از آنجایی که نیروی لازم برای اره کردن در این سیستم‌ها، توسط موتور، تامین می‌شود بنابراین مقدار انرژی مصرف شده به وسیله نیروی انسانی به شدت کاهش پیدا می‌کند و همین عامل نیز موجب می‌شود تا کار اره کردن، سرعت بیشتری پیدا کند.

اره درخت بر زنجیری چیست ابزاری است که متشکل از یک موتور محرک و یک زنجیر تیغ دار که حول یک ورق فلزی به اسم ساطور می چرخد و عملیات برش چوب را انجام می دهد. عملکرد این ابزار به این صورت است که نیروی گشتاور موتور به زنجیر منتقل شده و باعث گردش آن به دور ساطور خواهد شد و حاصل برخورد زنجیر اره با چوب باعث بریده شدن آن خواهد شد .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *